Wij wensen alle onze partners in Nederland een fijne Koningsdag! 😊 👑

Koningsdag = DZIEŃ KRÓLA 2023 — WCZEŚNIEJ ZNANY JAKO DZIEŃ KRÓLOWEJ 👑🧡

Dzisiaj, cała Holandia jest oranje = pomarańczowa. Holendrzy, w tym roku, huczniej niż zwykle obchodzą to święto – nie dość, że Król Willem-Alexander panuje prawie 10 lat to jeszcze świętowanie będzie trwało 4 dni.
Dzień Króla to coroczne święto narodowe w Holandii ku czci holenderskiego króla Willema Alexandra. Do czasu abdykacji jego matki, królowej Beatrix w 2013 roku, dzień ten był znany jako Dzień Królowej.
Jest to najpopularniejsze święto w kraju i prawie wszyscy zgadzają się, że Amsterdam to miejsce, w którym warto być — zarówno w dzień, jak i w poprzedzającą go noc.
KIEDY JEST DZIEŃ KRÓLA 2023?
Dzień Króla przypada na czwartek, 27 kwietnia 2023 r. To oznacza dziesiątą edycję Dnia Króla ku czci króla Willema-Alexandra.
GDZIE ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ KRÓLA 2023?
Jako święto narodowe Dzień Króla obchodzony jest w całej Holandii (potocznie nadal nazywanej Holandią). Jednak tradycyjnie Amsterdam jest głównym miejscem. Turystów z Holandii i zagranicy przyciągają do Amsterdamu nie tylko liczne imprezy i koncerty. Chcą także doświadczyć widoków i dźwięków kanałów miasta wypełnionych po brzegi łodziami załadowanymi na pomarańczowo ubranymi biesiadnikami.
Więcej wpisów znajdziesz na naszym oficjalnym koncie LinkedIn.